Прв поглед на концептот на Mercedes-Benz S-Class

18 ноември, 20130
26

Мерцедес во последно време ја користат фразата “сензуална привлечност“ за да го објаснат концептот на супер новата луксузна S-Class. Предните LED светла не се ништо поразлично од досега што имаме видено, освен дизајнот кој е доста променет.

Централната конзола е направена од црн дијамант, кој е направен со максимална издржливост од гребење. Концептот е опремен со технологијата која ја имаше до сега Ѕ класата,како што се радар,сензори и камера што го прават возењето неверојатно уживање.

Исто така, можете и носот да си го привикнете на Active Perfuming System, нешто слично како во Maybach, кој пушта најразлични мириси и музика во зависност од расположението на возачот. Под хаубата се наоѓа twin-turbo 4.7 литражен V8 мотор кој произведува 449 коњски сили.

httpv://www.youtube.com/watch?v=-czVZawIYIA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit