Расел Кроу заљубен во 26 години помлада девојка

5 март, 20130
444

Расел Кроу е во врска со 26 години помладата од него Саманта Баркс. Врската започнала неодамна, а тие се познавале веќе неколку години. Играле заедно во филмот „Јадници“ кога всушност и се зближиле. Австралискиот глумец кој неодамна се разведе и неговата доста помлада колешка последниве денови се неразделни. Својата врска јавно ја покажаа и после доделувањето на Оскарите.

Актерката во светот на познатите влезе пред пет години после учеството во британското талент шоу  „I’d Do Anything“.

Samanta Barks

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber