Разбудете ја сексуалната желба кај жената

16 јануари, 20130
sexy
Сите жени немаат еднаква сексуална желба, но кај оние кои спласнала, можете да ја разбудите. Има неколку корисни совети кои можете да ги применувате од наутро до навечер. Секоја жена има единствен сексуален телесен часовник, сметаат сексолозите.
Ако научите како функционира можете со одредени техники да постигнете да посакува повеќе секс кога вам ви одговара.Ако е утрински тип обидете се да ги пробудите еротските сетила пред да ги отвори очите. Вашите раце нека бидат на нејзиното тело, а кога ќе добиете повратна информација, започнете да си играте со нејзиниот клитроис. Продолжете со нежни допири, а завршете во кучешка поза. После ова нема да и’ треба кафе за да се разбуди.
За попладневен секс, планирајте нешто набрзина. Возбудете ја со пораки во кои ќе и кажете што ја чека. Понекогаш можат да ви послужат и секси играчките, а можете со страст да се препуштите на некое место каде вообичено тоа го правите. Во автомобилот сигурно, никој нема да ви пречи.
Иако многу двојки не го практикуваат, заедничкото одење во кревет е важно за врската. Направете романтична атмосфера, загрејте се со орален секс, па отидете до таму каде ќе ве одведе страста.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber