Ролат од кокос и бисквити

11 декември, 20130
15

Состојки:

За црниот дел:

250 гр петит бисквити

100 гр шеќер во прав

150 мл млеко

2 лажици какао

За белиот дел:

100 гр путер

100 гр шеќер во прав

100 гр кокос

Бисквитите се мелат во што се додаваат сите останати состојки за црниот дел.

Добро измешајте и обликувајте го тестото врз фолија.

Путерот се омекнува на собна температура или пак во микробранова, а потоа се мати со шеќер во прав.

Додадете го кокосовото брашно, измешајте добро и потоа оваа бела смеса ставете ја врз црната.

Ролатот се оформува со едноставно виткање, па се остава во фрижидер да отстои околу 2 часа за да се стегне.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit