Руската полиција брутално масакрирала група исламисти!

9 мај, 20131
8

Руската полиција официјално изјавила дека има четворица настрадани во два одвоени конфликти во Дагестан каде веќе повеќе од 10 години трае побуната на исламистите.

Тројца поборци погинале кога полицијата ја блокирала групата во шумската област близу до Губден, околу 60 км јужно од Махачкале, изјавила Фатина Убаидатова, потпарол на Министерството за внатрешни работи.

Четвртиот поборник е убиен откако паднал во полициската замка во една од куќите во селото Шамкал Јангјурт, пренесува АП.

Foto: AP

Foto: AP

 

One comment

  • Vlade

    12 мај, 2013 at 13:27

    А по што заклучивте дека баграта исламистичка е “брутално масакрирана”, а не едноставно ликвидирана, како и што треба да биде?

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi