Се покажале на небото: Гугл ги снимил Исус и Богородица во Швајцарија?!

2 ноември, 20130
16

На сајтот на Google Earth до сега се забележани многу бизарни фотографии и видео материјал, но можеби она најчудното од се до сега е она што е забележано над автопатот во Швајцарија.

На фотографијата издвоена од видео клипот се гледа Исус Христос придружен од Богородица, кои стојат на облак.

Од левата страна се гледа фигурата на Исус, додека структурата од левата страна изгледа како Марија да стои во розе наметка, подигната глава и со рацете склопени за молитва.

И додека едни цврсто веруваат дека Исус и Марија навистина се појавиле на небото, скептиците се сомневаат во веродостојноста на фотографијата и мислат дека е последица од грешка при снимање.

isus-djevica-marija-google-earth

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit