Сеир во етер: Политичари се претепаа во ТВ емисија

14 февруари, 20130
Сеир во етер: Политичари се претепаа во ТВ емисија

Пратеници од владеачката и опозиционата партија во Грузија направија невиден спектакал со помош на недоличното однесување при емитувањето на емисија во живо на една од најгледаните локални телевизии.  Клипот со тепачката многу брзо стана хит на интернет.  Се вели дека тепачката продолжила и после прекинувањето на емисијата.

Вакви слични ситуации не се реткост во Грузија. Минатата година ваква популарност уживаше друг клип со слична содржина, каде пратеникот Георги Канделаки го прекинува опозициониот лидер, а последниот прво го полива со чаша вода, а потоа следуваше и шамар.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xuqUy0WrHKE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit