Сензационално откритие: Оваа фотографија ќе ви покаже со што освен наука се занимавал Никола Тесла во САД

2 декември, 20130
12

Фотографијата е направена околу 1900 година во Лонг Ајленд, Њујорк. На фотографијата ќе го видите научникот во максимално опуштена атмосфера, лежи на песок и разговара со симпатична девојка. Облечен е во шорц и маичка со натпис “инструктор по пливање“.

За овој период од животот на Тесла не постојат многу податоци и ова е изненадување за сите оние што ја следат неговата работа.

Во неговиот дневник стои една реченица која можеби настанала токму во овој период, дека доживеал “лудо лето“.

nikola-tesla-plivanje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit