Шминка во стилот на Миранда Кер

26 мај, 20130
7

Во денешната статија ќе ви представиме уште една лекција по шминкање која ни доаѓа директно од талентираната Мишел Фан.

Во својот Јутјуб канал младата американка со виетнамско потекло ни покажува како со помош на професионалните мејкап трикови можеме да се нашминкаме исто како најпознатите современи убавици.

Во клипчето што следува Мишел детално ја илустрира процедурата за мејкап во стилот на Миранда Кер односно свежа и нежна шминка што истовремено е идеална варијанта за секојдневна употреба.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi