Шокантно видео: Погледнете каква смртоносна епидемија му се заканува на светот!

16 декември, 20130
25

Физичарот Дирк Брукман и неговиот тим создале компјутерска симулација на хипотетичка ситуација на ширење на потенцијален смртоносен вирус и глобална пандемија, која навистина може да шокира. Брукман оваа симулација ја базира врз основа на достапните податоци за пандемија од свински грип што во 2009 година практично ја зафати целата планета.

Ако се знае дека секојдневно 4000 аеродроми ширум светот се поврзани со средно 25 000 летови, тогаш е сосема јасно како потенцијаната смертоносна болест може да се прошири низ цела планета за само неколку часа.

Можеме само да се надеваме дека вакво сценарио нема да доживееме…

httpv://www.youtube.com/watch?v=ECJ2DdPhMxI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit