Што ќе се случеше ако и животните јадеа fast food…

4 март, 20130
6

И покрај тоа што на повеќето од нас ни е јасно колку е штетна брзата храна, повеќето продолжуваме да го јадеме истото мени велејќи дека уште една порција нема да ни наштети многу…

Ќе ви претставиме едно дизајнерско видео посветено на штетата од брзата храна што се надеваме дека ќе го смени вашето мислење во поглед на исхраната уште сега. Во клипот е претставено како би изгледале дивите животни ако и тие јадеа брза храна.

На границата на комичните сцени се појавува сериозноста на проблемот – дебелина, слаба подвижност, заседнат живот, ризици од болести на срцето и крвните садови, психолошки проблеми поврзани со надворешниот изглед и др. Сето ова – дел од нашиот живот, станува реалност дури тогаш кога ќе ни се случи на нас или на некој наш близок.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit