Сираче ја нацртало својата мајка на подот и легнало покрај неа :(

5 март, 20130
1

Малечкото детенце од домот за деца оставени без родителска грижа во Ирак, со креда се обидело да ја нацрта својата мајка на подот, а потоа легнало во нејзината прегратка и мирно заспало.

Фотографијата е објавена од страна на Muslаm Time каде не се дава никаков конкретен опис за името на домот ни пак за името на детето.

Потресната фотографија многу брзо се проширила низ интернет предизвикувајќи кај многумина солзи и мноштво коментари на форумите каде била објавена.

mališan, irak, siroče, mama, slika,  , fotoThe Muslim Times

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit