Сјајните сенки за очи – задолжителни за празничната шминка

6 јануари, 20130
senki za oci

Сенките за очи се магична шминка што совршено ги обликува и изразува женските очи, па затоа се задолжителни кога станува збор за новогодишниот стајлинг.

Празничната шминка е многу важен дел од целокупниот изглед на секоја една жена. Очите не напразно се наречени „прозорец кон душата“. Колку поубав и уверен е вашиот поглед, толку посилно влијание има на сите во вашето опкружување.

Сенките за очи се единствената шминка, со која може смело да експериментираме со сите бои и да создадеме уметност. За тоа ни е потребна богата гама од бои.

За празниците не заборавајте за сјајните сенки кои ќе ги направат вашите очи заводливи, примамливи и прекрасни. Имате доволно време да екпериментирате со боите до празниците и да ја откриете идеалната боја за вас.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit