Со Ферари на факултет: Погледнете што возат студентите во Дубаи!

18 декември, 20130
26

Учат луѓето!

Многумина би се запрашале зошто овие млади луѓе од Дубаи воопшто имаат потреба да учат кога на паркингот пред факултет има возен парк кој вреди милиони долари. Но тие сепак се упорни и се занимаваат со наука.

На факултет доаѓаат со Ферари, Астон Мартин, Ролс Ројс, Мерцедеси, Ламборџини, Ауди R8…Приказната за ова ја напишал еден од студентите кој ги снимил автомобилите со кои се возат академците!

Studenti iz Dubaija

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit