Телешко месо со зеленчук

12 февруари, 20130
meso so zelencuk

Потребни состојки:

  • 700гр телешко месо
  • 200гр џем од портокал
  • 8гр морска сол
  • 8гр бибер
  • 80мл маслиново масло
  • 160гр морков
  • 160гр целер
  • 160гр магдонос

Начин на подготовка:

Посолете го месото, додадете бибер и премачкајте со џем од портокал. Печете 20-25 минути, бидејќи што подолго печете, месото потешко ќе се сече и ќе биде суво. Служете со варен зеленчук.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit