Тестенини со месо

14 јануари, 20130
testenini

Потребни состојки:

  • 240гр бифтек
  • 100гр печурки
  • 10гр лук
  • 2 домати
  • 240гр сос од домати
  • 360гр тестенини
  • 1дл бело вино

Начин на подготовка:

Парчето бифтек исечете го на коцки, пропржете го на загреано масло, додадете печурки, лук и бело вино и зачини по желба. Кога виното ќе испари, додадете малку вода и сос од домати. Претходно сварените тестенини додадете ги во сосот, оставете некоја секунда сосот да се соедини, додадете свеж домат и послужете.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit