Трогателна приказна за едно болно момче: Фудбалерите на Ајакс му приредиле ден за паметење!

18 декември, 20130
20

Џеј Вилијамс е голем фан и навивач на Ајакс. За жал нема среќно детство како своите врсници бидејќи е тешко билен, но фудбалерите на Ајакс му приредиле ден за паметење!

Момците од славниот клуб на Амстердам се обиделе да направат барем неколку дена ова момче да ги заборави своите проблеми. Џеј неколку дена престојувал во капот на клубот, тренирал со играчите, а бил и претставен како појачување на екипата.

Но приказната не завршува овде. Осумгодишното момче се појавило на терен за време на натпревар носејќи дрес со број 9 и го задал почетниот удар, за што добил овации од 50 000 навивачи.

httpv://www.youtube.com/watch?v=ve-xHEXlutQ#t=26

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit