Ужас! Видета како сама се унакажала со киселина!

25 февруари, 20130
5

Британката Наоми Они (20) која тврди дека кон крајот на минатата година непозната особа ја нападнала и при тоа со киселина  била посипана врз главата, рацете и нозете, всушност сама себе си се унакажала со опасно хемиско средство. Ова го открила полицијата пребарувајќи го нејзиниот компјутер при што утврдиле дека пред да се случи несреќата, девојката посетувала сајтови на кои се зборувало за напади со киселина.

Наоми месец дена била во болница поради ужасните изгореници предизвикани од киселината. Останала без делови кожа, коса и трепки, а тврдела дека некој ја нападнал додека се враќала дома. Нејзиното семејство се надевало дека полицијата наскоро ќе ги открие напаѓачите, но за нивна несреќа се обелоденила вистината дека Наоми доста време пред несреќета била богато информирана за напад со киселина, поради што се посомневале дека самата го сторила тоа.

Britanka Naomi Oni, kiselina, sprženo lice

Naomi Oni pre kiseline

 

Полицијата во текот на истрагата открила дека Наоми имала и податоци за Кејти Пајпер, фото модел, која доживеала  несреќа , односно била нападната со киселина во 2008 година, а после тоа покренала кампања за борба против такви насилни дела.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber