Верувале или не: Нивес Целзиус добила награда за книжевност!

17 декември, 20130
14

Најпродавана книга во Хрватска за 2008 година со продадени 150 000 примероци е “Голата вистина“, дело на старлетата Нивес Целзиус, за што е наградена со признание за книжевност.

Книжевното здружение на Истра во почетокот одбиле да ја доделат наградата на старлетата, сметајќи дека не е достојна да биде дел од “книжевната елита“, но случајот завршил на Првиот општински суд во Пула, каде сепак е одлучено Нивес да ја добие наградата.

“Среќна сум што конечно ја добив заслужената награда“ – изјавила пред новинарите Целзиус, која пред Домот на хрватските бранители била дочекана со трубачи.

Foto: Facebook/Nives Celsius Drpic

Foto: Facebook/Nives Celsius Drpic

Foto: Facebook/Nives Celsius Drpic

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit