Во врска со ќерката на неговиот близок пријател – помлада е од него дури 23 години!

28 февруари, 20130
mark

По седум години брак, Марк во 2011 година се разведе од Џенифер, а оттогаш излегува само со помлади девојки.

Пејачот Марк Ентони во јануари ја прекина врската со манекенката Шенон де Лима, но не губел време, сега си пронајде нова љубов.

Се работи за 21-годишната Клое Грин, ќерка на Сер Филип Грин, сопственик на популарниот бренд на облека Topshop. Двојката оваа недела се снимени во Дизниленд каде биле со неговите деца Макс и Ема од бракот со пејачката Џенифер Лопез.

Треба да напоменеме дека Клое нема да има потреба да го запознава својот 44-годишен љубовник со тато, бидејќи тие се долгогодишни пријатели!

New couple alert! Marc Anthony and Chloe Green hold hands on a trip to Disneyland in Anaheim, California

Close: The singer plants a kiss on his young girlfriend's head as they walk in the sunshine

Happy families: Chloe has already met Marc's twins Max and Emme from his marriage to Jennifer Lopez

Cool down: Chloe cuddles Marc's five-year-old daughter Emme as they play with a Minnie Mouse hand-held fan

Mind the age gap! Marc is 23 years older than the Topshop heiress

Daddy time: The Latin singer rode Mater's Junkyard Jamboree and Toy Story with his son Max, and front seat in the Radiator Springs Racers car

Fun times: Chloe, Max and Marc scream as they enjoy a ride

How fun is this? Emme sat on Chloe's lap as they enjoyed one of the rides

Old friends: Marc and ex-wife Jennifer Lopez with Chloe and her father Sir Philip at Balthazar in New York in April 2009

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber