За сите доилки по една пица?:) Љубов или панаѓур:)))

19 јули, 20130
14

После низа негативни истории за луѓето кои се однесуваат недолично со доилките  на јавно место и сакаат да ги посрамотат, искуството на Џеки Џонсон е дел од ретките позитивни примери.

Џеки го доела своето бебе во еден ресторан кога една од келнерките и оставила порака на сметката. “Платив една пица за вас. Ве молам заблагодарете се на вашата сопруга што дои“, пишувало на смтката.

Среќната мајка која овој гест ја оставил без зборови изјавила дека своите три деца до сега го доела на различни места, но реакциите не секогаш биле позитивни. Додава како оваа порака не само што и го разубавила денот но и ги избришала сите претходни непријатни искуства.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi