Забраниле емитување на оваа реклама: “Премногу е секси!”

13 февруари, 20130
keira

Отсега натаму, на децата им е забрането да ја гледаат оваа реклама!

Поточно, децата не смеат да ја гледаат рекламата во која главаната улога ја има Кира Најтли. Британската актерка го рекламира парфемот на Шанел, а според ‘Advertising Standards Authority’- рекламата е ‘премногу секси’ за деца.

Одлуката на (ASA) од британскиот премиер Дејвид Камерон, која порачува дека  “очите на децата треба да бидат заштитени од оваа реклама, која ги изненадува гледачите”. Покрај тоа тие се загрижени за “сексуализација на децата”.

Од Шанел се бранат, тврдејќи дека рекламата е исклучително “разиграна и сензуална и дека не е претерано секси”. Погледнете ја рекламата со Кира и проценете сами!

http://www.youtube.com/watch?v=Iy46qLa71w8&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber