Зелени ѕвездички

18 јануари, 20130
zeleni-zvezdicki

Потребни состојки:

  • 300гр банани
  • 200гр мелени бисквити
  • 100гр маргарин
  • зелена боја

За глазура:

  • 200гр чоколадо
  • 2 лажици масло

Начин на подготовка:

Изтолчете ги бананите, додадете мелени бисквити, растопен маргарин и боја за колачи. Добро изметете и ставете во фрижидер да се стегне. Оладената смеса развлечете ја со сукало и со модла вадете ѕвездички. Чоколадото и маслото растопете ги на пареа и прелијте преку секоја ѕвездичка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber