Зошто убавите жени се сами?

5 декември, 20130
sami

Истражувањата покажуваат дека во светот постојат се повеќе осамени жени, кои поседуваат убавина, стил, кариера, но поради некоја причина не успеваат да го привлечат вниманието на посилниот пол, туку само погледи, воздишки, насмевки, комплименти и тука приказната завршува.

Во преполните барови и клубови, честa “декорација” се преубавите девојки и жени, кои радосно разговараат, додека ја зафрлуваат косата наназад, флертуваат со мажите околу нив, сакаат да заведуваат и да бидат заведени, но до крајот на вечерта никој од нив не приоѓа и сите се враќаат дома, на самотијата.

Француските експерти објаснуваат дека проблемот лежи токму во “скоцканата” дама, бидејќи резултатите од истражувањето покажуваат дека мажите повеќе не наседнуваат на штикли, фризура, облека, шминка, нивниот вид е презаситен од супер средените убавици кои ги гледаат секој ден во списанијата, на ТВ, на улиците, па поголемо внимание обрнуваат на скриената убавина, шарм, женственост, поглед.

Психолозите од Париз во истражувањето ги прашаа студентите: Што е тоа кај жените што ги освојува мажите?

Младите мажи набројале многу особини, а убавината се нашла на четвртото место, додека на фризурата и стилот на облекување речиси не обрнувале внимание. Девојките, напротив, биле убедени дека на мажите им е апсолутно најважен изгледот на девојката, а веднаш потоа и каква им е косата, облеката, парфемот… Очигледната поделба во одговорите е доказ зошто убавиците самуваат, тврдат експертите.

Американските психотерапевти тврдат дека повеќето жени не се свесни за изразот на нивното лице и впечатокот кој го оставаат на мажите. Посилниот пол не ја забележува нијансата на карминот, ниту најновата маскара која најверојатно ги нагласува трепките, но го забележува мрштењето и “киселото” лице. Таквиот израз е типичен за убавиците, дури и кога пешачат по улица беспрекорно дотерани, несвесно упатуваат дрзок поглед, како моделите на модна писта и ги одбиваат додворувачите, бидејќи не делуваат женствено туку ратоборно.

Чекајќи го замислениот, совршен принц на бел коњ, жените често остануваат слепи пред љубовта која им ја нуди “обичниот смртник”, бидејќи не се свесни дека баш со него би можеле да доживеат убава бајка.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit