Напитоци за брзо симнување на килограмите

28 ноември, 20140
23

Новогодишните празници се време кога не се бројат калориите и кога себе си ќе си дадете малку одмор и ќе уживате во храната. Секој заслужува малку да се опушти со храната која ја сака. А за да си дозволите малку повеќе колачиња, земете чаша освежителен пијалок кој ќе ви го разбуди телото и варењето на храната. Во тоа ќе ви помогне портокалот.

Заедно со витамин Ц кој прослави едно од омилени зимски овошја, портокалот се одликува и со корисни својства кои помагаат во варењето на лошата храна богата со растителни влакна.

Ние ви препорачуваме да пиете 2 напитоци од портокал:

Детокс со лимон и мед

  • 4 исцедени портокали
  • лажичка сок од лимон
  • лажичка мед

Детокс фрапе од портокал

  • 2 исцедени портокали
  • 2дл јогурт
  • банана
  • лажичка сок од лимон
  • лажичка мед

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit