20 знаци дека веќе си остарел

15 октомври, 20140
6

1. Во 6 часот наутро веќе си станал од спиење.

2. Твоите пријатели се „женат и разведуваат”, наместо да се „запознаат и заљубат“.

3. Сериозно ти се обраќаат со „Вие”.

4. Не го заборавате чадорот.

5. 90% од времето кое го поминувате пред компјутер, работите.

6. Музичките канали веќе не ви се омилени.

7. Нови фармерки и маица – веќе не значи „да бидеш добро облечен”.

8. Вечера и кино – тоа е крајот на вечерта, а не само почетокот.

9. Веќе не знаеш во колку часот затвора омилениот локал.

10. Јадеш само на  пауза.

11. Да имаш секс надвор од брачната постела ти изгледа како нешто смешно.

12. Во аптеката купуваш аспирин и лекови наместо кондоми и тестови за бременост.

13. Во фрижидерот имаш повеќе храна, отколку пиво.

14. Постарите роднини веќе не се срамат да раскажуваат непристојни шеги во твое присуство.

15. Се јавуваш во полиција за да ги пријавиш твоите млади соседи што лумпуваат после 22 часот.

16. Размислуваш каде на одмор, следната година.

17. Чуваш собни растенија.

18. Чистењето дома станува нешто не помалку важно од миењето на автомобилот.

19. Придонесите за осигурување на автомобилот ти се намалуваат, бидејќи со времето твојот нов автомобил чини поскапо.

20. Продолжуваш да ја читаш оваа листа, внимателно барајќи нешто што не се однесува за тебе.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş