5-те маани на секој хороскопски знак

14 декември, 20140
3

Секој има особини кои ги привлекуваат или ги одбиваат другите луѓе. Добро е да бидете свесни за своите маани и да ги поправате колку што можете.

 

Треба да знаете да прифатите дека никој не е совршен, па ни вие. Ова се мааните на секој знак кои може да бидат вистинска пречка доколку сте во врска со нив.

Но, некој можеби знае и да направи компромис. Ако за некој едни маани се неприфатливи, за некој друг можеби се сосем вообичаени.

Пронајдете ги мааните на својот партнер или пронајдете го партнерот чии маани можете да ги прифатите.

Овен

– Имаат импулсивен карактер и треба да знаат како да го намалат изливот на бес.

– Кога сте во врска со Овен понекогаш ќе имате чувство дека сте со некој незрел и наивен тинејџер, а не со возрасна личност.

– Овните сакаат да се впуштаат во нови работи, но не очекувајте дека ќе ги завршат до крај, бидејќи лесно им се привлекува вниманието со нешто друго.

– Имаат голем проблем со трпението.

– Многу се себични и со тесни погледи, па не се чудете ако не ги разберат и прифатат вашите амбиции.


Бик

– Биковите се познати по својата тврдоглавост, затоа немојте да очекувате дека ќе победите во некоја расправија.

– Не попуштаат.

– Нивните потреби се секогаш поважни од вашите.

– Ужасно се здодевни.

– Тешко се отвораат емотивно, па не можете од нив да очекувате да ги поделат своите грижи.


Близнаци

– Непослушни личности.

– Секој ден е нов предизвик, бидејќи не знаете како ќе бидат расположени.

– Слаткоречиви се и многу ветуваат, но сè останува само на зборови.

– Брзо се заситуваат од сè.

– Да се живее со Близнак, значи да се живее со полу завршени проекти и идеи.


Рак

– Нивните промени на расположението се исцрпувачки.

– Раковите се склони на навредување, но не и на преземање одговорност за последиците.

– Наметливи се и несамостојни.

– Може да ве запросат уште на вториот состанок.

– Животот со Раковите може да биде прилично досаден. Тешко може да ги наговорите да одите на некое патување или за некаква авантура.


Лав

– Никогаш нема да чувствувате целосна сигурност во врскаат со нив, бидејќи се склони на флерт со кој било и каде било.

– Никогаш нема да ве сака вас повеќе од својот одраз во огледалото.

– Ниеден Лав никогаш не признал дека не бил во право.

– Нивната палавост е непријатна.

– Мора секогаш да бидат во центарот на вниманието, па покрај нив секогаш ќе бидете по малку во сенка.


Девица

– Склони се кон осудување и претерани критики.

– Животот со Девица значи дека секогаш вие ќе треба да го направите првиот чекор.

– Превртливи се.

– Несигурноста им е вродена, а тоа воопшто не е секси.

– Ако случајно оставите валкана чаша во мијалникот и си заминете, долго ќе ве потсетува на таа несмасност.

Вага

– Никогаш нема да знаете што навистина мислат бидејќи тие ќе ви го кажат само она што сакате да го слушнете.

– Донесувањето одлуки трае со часови.

– Во секој момент може да ви го свртат грбот без предупредување.

– Опседнати се со физичката убавина.

– Им недостасува силна волја.


Скорпија

– Љубомората е далеку позната за Скорпиите.

– Никогаш нема да знаете што точно чувствува, бидејќи знае вешто да манипулира и со своите и со вашите емоции.

– Подготвени се да ве повредат како никој дотогаш.

– Лажливи се и таинствени.

– Малите караници редовно се претвораат во огромни драми.


Стрелец

– Стрелците се најлоши слушатели од сите знаци.

– Забавата им е единствено постојано нешто во мислите 24/7, а ако ја немаат непрестано се жалат.

– Тие знаат апсолутно сè, така што тешко прифаќаат да им кажувате нешто ново.

– Доминантни се и склони на контролирање.

– Често се невнимателни за туѓите чувства.


Јарец

– Нивен приоритет е работата и тоа јасно ќе ви го стават на знаење.

– Опседнати со контрола.

– Сè што прават, прават исклучиво за себе без грижа дали ќе ве повредат.

– Сакаат рутини, па врската со нив е малку досадна.

– Затворени се зад своите ѕидови.


Водолија

– Животот го живеат во својата глава, па често се отсутни.

– Тие знаат најдобро, па често ќе ви даваат инструкции.

– На состаноците ретко ќе бидете сами, бидејќи најмногу од сè сакаат друштво.

– Сакаат однапред да донесуваат одлуки, заклучоци и осуди.

– Секогаш ќе знаете што мислат, но ретко и што чувствуваат.


Риби

– На Рибите им треба многу простор.

– Не можете да ги наговорите да направат нешто што не сакаат.

– Ретко кога знаат што сакаат од животот.

– Рибите ќе ги жртвуваат своите емоции и потреби за поквалитетна врска, но подоцна ќе ви префрлаат за тоа.

– Ја идеализираат секоја своја врска, па од вас се очекува да ги исполните нивните фантазии за совршенство.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş