Била зависник од кокаин, а денеска Есмералда изгледа вака

5 ноември, 20140
10

Кон крајот на 90-те години, серијата „Есмералда“ ги празнеше улиците во Македонија, а главната актерка во серијата Летисија Калдерон беше пример за многу девојки.

Убавата Мексиканка во меѓувреме помина низ мачно одвикнување од дрога и сега во 47-та година изгледа одлично, а според многумина и подобро од пред 17 години кога ја снимаше оваа теленовела.

600full-leticia-calderón

Минатата година Летисија признала дека во врвот од кариерата била навлечена на кокаин и дека од наркоманскиот пекол се извлекла кога најдобрата другарка и умрела на раце од преголема доза на дрога.

Калдерон, која има два сина и понатаму игра во мексиканските сапуници, но улогата на Есмералда и останува најголемиот успех во кариерата.

Еве како таа изгледа денеска:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş