Благи тостерки

5 септември, 20140
6

Состојки
250 гр. маргарин
8 лажици шеќер
800 гр. брашно
1 прашок за пециво
1 ванилин шеќер
4 јајца

Упатство

Од сите состојки се меси хомогена смеса.
Се прават мали топченца, колку орев и се тостираат на тостер.
Готови се кога малку ќе поруменат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş