Брза детоксикација и неколку килограми помалку со кисело млеко

21 декември, 20140
2

Киселото млеко содржи важни ензими, витамини од Б групата, минералите калциум, фосфор, калиум, магнезиум, цинк и др. Само за три дена би требало да се ослободите од три килограми, но и од доста токсини, насобрани после празниците.

Аминокиселините од киселото млеко го помагаат процесот на создавање нови клетки, ткива и мускули. Ја подобрува и размената на материи, стимулирајќи го согорувањето на маснотии, ја нормализира работата на дебелото црево, делува добро при воспалителни процеси, го зајакнува имуниот систем, ја чисти крвта од токсините и го нормализира нивото на холестерол.

Во деновите на детоксикација треба да се пијат најмалку 2 литри минерална вода и билкови чаеви. Кафето исто е дозволено но без шеќер. Овие три дена дозволено е да се јаде двопек, обезсолено сирење, извара, печени компири, салати, јаболка. Во текот на денот треба да се консумира  500 мл кисело млеко распределено на неколку порции. Останата храна од дозволеното мени, треба да се консумира во минимални количини со цел да ги намали симптомите на силна глад, за да биде ефектот од детокс диетата ефикасен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber