Да се биде дел од играта: Oculus Rift и Omni носат гејмерска револуција

10 јануари, 20140
29

Гејмерите наскоро ќе можат да го заборават стандардното играње со помош на тастатура и глувче, бидејќи Oculus Rift и Omni нудат нова перспектива и потполно ги трансформираат досегашните па и новите игри.

Oculus Rift е уред во облик на очила слични на оние од научнофантастичните филмови. Кога ќе се стават на очи корисникот има чувство како навистина да се наоѓа во играта, додека Omni платформата дозволува реалните движења да ги претвори во виртуелни и со тоа му овозможува на гејмерот да се чувствува како да е навистина во играта. Сепак станува збор за прототип кој се надеваме дека ќе влезе во сериско производство наскоро. Во продолжение погледнете го видеото.

httpv://www.youtube.com/watch?v=inOAR59kvh8

httpv://www.youtube.com/watch?v=6kyVmXTEGNA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit