Да се лета во прва класа со Сингапур Ерлајнс чини 23 000 долари! Што добивате за таа цена?

7 октомври, 20140
3

Блогерот Дерек Ло решил да ја потроши целата заштеда на билет за прва класа од Сингапур до Њујорк.

„Чувството беше како да отседнеш во Ritz Carlton, но во воздух“, вака Ло го опишува искуството.

Една кратка проверка и доволно е да се уверите дека цената на еден билет од Лос Анџелес до Токио е неверојатни 23.000 долари, без даноци! Што добивате за таа цена? Еве мал фото-патопис од авантурата на Дерек:

Ова е авионот со кој летал, Ербас А380.

si1(1)

 

 

Вака изгледа економската класа.

si2(1)

 

 

Вака изгледа бизнис класата. Наместо седишта, добивате фотелји.

si3(1)

 

Овие одважни скали водат кон сосема нов свет, првата класа. Таму се служи „Дом Перињон“ и кавијар.

si4(1)

 

Таму нема ниту седишта, а ниту фотелји. Таму има мини-апартмани.

si5(1)

 

su7

 

Да, има и апартмани за двајца.

si8(1)

 

Дури и храната изгледа превкусно.

si9(1)

 

Дерек отседнал во еден од луксузните апартмани. Тие се опремени дури и со тушеви.

si10(1) si11

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş