Дали знаевте дека Мила Кунис боледува од Herechromia Iridum!

10 јануари, 20140
celebrity-hairstyle-photo-galleries-34

Мила Кунис која е родена во украина и е позната по многу филмски улоги, како серијата „ That 70s Show’ “. Последните нејзини филмови се „ Oz the Great and Powerful”, „ Blood Ties ” и „ Hell&Back “.

Познат е и фактот дека актерката е новата девојка на Ештон Качер, и боледува од ретка медицинска болест позната како heterochromia iridum! Состојбата е многу ретка и се изразува како различна боја на очите. Во случајот на Мила, нејзиното десно око е зелено, додека левото е кафено!

Во јануари 2011, откриено е дека Мила пати и од хроничен иритис кој е проследен со слепило на едното око. Откако и е направено операција, проблемот бил успешно отстранет.

MILA-KUNIS-and-Ashton-Kutcher-Out-nad-About-in-New-York-11

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit