Диета “Јапонско чудо“

29 октомври, 20140
4

Ви нудиме една одлична диета со чија помош можете да ослабнете до 10 килограми и да ја сочувате новата тежина во следните 2-3 години.

Ден 1

Појадок – кафе без шеќер

Ручек – 2 тврдо варени јајца

Вечера – парче варено месо и сезонска салата

Ден 2

Појадок – кафе без шеќер и парче двопек

Ручек – 2 тврдо варени јајца

Вечера – парче шунка, салата и чаша кисело млеко

Ден 3

Појадок – кафе без шеќер

Ручек – свежо овошје и зеленчук

Вечера – 2 тврдо варени јајца

Ден 4

Појадок – кафе без шеќер

Ручек – 2 тврдо варени јајца и сок од моркови

Вечера – 2 тврдо варени јајца, парче шунка, салата

Ден 5

Појадок – кафе без шеќер

Ручек – печена риба со домати

Вечера – се прескокнува

Ден 6

Појадок – кафе без шеќер

Ручек – 200 гр варено или печено пилешко месо

Вечера – 2 тврдо варени јајца, еден морков

 

Ден 6

Појадок – кафе без шеќер

Ручек – 250 гр бело пилешко месо

Вечера – 2 тврдо варени јајца и еден свеж морков

Ден 7

Појадок – кафе без шеќер

Ручек – парче посно месо и едно овошје по избор

Вечера – по желба

Диетата трае 14 дена. Кафето може да се замени со зелен или црн чај без шеќер. Првата седмица ќе изгубите од 5-7 килограми. Втората седмица по 5оо гр секој ден. Не треба да се конзумираат сол, шеќер и алкохол. Од 7-от до 14-от ден диетата се повторува по истиот редослед. Стриктно исполнетата диета гарантира 3 години зачувување на истата тежина. Тие кои не можат да издржат кога ќе огладнат многу нека си каснат овошје или зеленчук, без грозје и банани.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi