Еве како да го засилите Wi-Fi сигналот во вашиот дом

10 декември, 20140
Еве како да го засилите Wi-Fi сигналот во вашиот дом

Секој од нас понекогаш сака да испие лименка пиво, а и добрата интернет конекција е исто така на листата на наши приоритети. Па зошто тогаш не би ги споиле убавото и корисното?

На интернет се појави едно многу интересно видео. Станува збор за упатство за изработка на антена која ќе го засили Wi-Fi сигналот.

Ако внимателно ги разгледате упатствата прикажани на видеото, без проблем и многу лесно ќе направите сосема функционална Wi-Fi антена од било која празна конзерва, пренесе Телеграф.рс.

Поради полесна и поинтересна изработка, ви препорачуваме да испиете едно пиво и така да дојдете до материјалот за изработка…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş