Еве како се шири новиот вирус кој кружи по Фејсбук

11 септември, 20140
2

Над 2.000.000 корисници на најпопуларната социјална мрежа наседнале на новиот вирус кој кружи по Фејсбук.

 

На Фејсбук се шири нов вирус, кој место вас остава несакани пораки на ѕидовите на вашите пријатели. Новиот вирус изгледа како линк кој содржи видео со наслов кој ве повикува да го „погледнете неговото приватно видео“. Доколку од радозналост кликнете, ќе бидете усмерени на нешто што изгледа како Ју тјуб видео, а потоа ќе ви стигне барање да инсталирате Flash. Всушност станува збор за вирус Тројанец. До сега повеќе од два милиони Фејсбук корисници пријавиле дека наседнале на вирусот…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş