Фритери од тиквички

23 септември, 20140
10

Состојки

  • 2 мали тиквички, рендани, посолени и исцедени од вишокот вода
  • 2 мали кромитчиња ситно рендани
  • китка магдонос
  • копар по желба
  • 1 јајце
  • 150гр пармезан
  • 100гр брашно

Подготовка

Измешајте ги сите состојки и со помош на лажица во загреано масло пржете ги фритерите. Секој фритер посебно истапкајте го на хартија да се отстрани вишокот масло, па насолете го по желба.

Сервирајте топло.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş