Гладен лав совладал бизон и тргнал да го јаде, но тогаш се случило нешто спектакуларно!

23 септември, 20140
Гладен лав совладал бизон и тргнал да го јаде, но тогаш се случило нешто спектакуларно!

Во Кругер Националниот парк во Јужна Африка два лава цел час се подготвувале да нападнат бизон.
Тој план им успеал бидејќи еден од лавовите соборил бизон. Сепак, само што тргнал за да го зададе фаталниот удар и да го изеде, се случило нешто сосема неочекувано.
Ова видео е особено популарно, има над 42 милиони прегледи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş