Изгледа како да нема разлика, но…Еве зошто кинеските делови се 30 пати поевтини од германските

1 октомври, 20140
Изгледа како да нема разлика, но…Еве зошто кинеските делови се 30 пати поевтини од германските

Германската технологија претставува синоним за квалитет, за кој повеќето произведувачи во светот можат само да сонуваат. Сепак тоа не ги спречува да се обидат да ископираат многу производи создадени во најдоминантната европска држава.
Еден од многубројните примери е претставен во видеото. Станува збор за делови кои на прв поглед изгледаат идентично.
Сепак разликата е фрапантна. Откако ќе го погледнете видеото ќе сфатите зошто кинеските делови се 30 пати поевтини од германските.

https://www.youtube.com/watch?v=-WSYho-qxuo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş