Кајли Џенер зависна од операции? На 17 години го промени личниот опис

8 октомври, 20140
20

Додека нејзината сестра Кендал Џенер со многу малку труд изгледа фантастично на сите фотографии, кај Кајли Џенер е забележителен огромниот труд и вложувањето во изгледот за што повеќе да наликува на нејзините постари сестри.

17-годишната реалити ѕвезда видно ги зголемила своите усни, нешто што фановите не пропуштија да и го префрлат во коментарите под последната објавена слики на нејзиниот профил на една од социјалните мрежи.

BG_Kylie-Jenner-Lip-Injecti

„Усните ти изгледаат ужасно напумпано“, гласел еден од коментарите.

Се чини дека Кајли вложува големи напори за повеќе да личи на постарите сестри Кардашијан. Имено, неодамна Кен Џоун, експерт за пластична хирургија од Лос Анџелес, споредувајќи ги нејзините фотографии од пред некоја година, процени дека младата девојка има направено неколку естетски корекции на лицето. И австралискиот магазин „ОК“ неодамна објави дека Кајли вбризгувала ботокс, ги пополнувала усните со филери и имала операција на носот уште пред да наполни 17 години.

Иако таа ги демантира овие наоди, сепак, разликата е очигледна.

15894327515416992677ba55660

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş