Како да ја спасите врската за само 20 секунди?

8 јануари, 20140
24

Верувале или не, еден од ценетите брачни советници сватил дека рецептот за стабилна врска е крајно едноставен и трае само 20 секунди.

Во експериментот се покажало дека мажите, откако го примениле рецептот, се одалечувале од останатите привлечни девојки и не се обидувале да флертуваат со нив.

Единствената состојка на рецептот е прегратка.

Колку и необично да звучи, прегратката со времетраење 20 секунди, два пати дневно, е доволна за да ја зајакне врската и да ја насочи во една сосема нова димензија.

Прегратката ќе го исполни мажот со окситоцин, хормон кој истовремено создава чувство на доверба и верност, па така тој се чувствува целосно задоволен од својот љубовен живот, без никаква желба да гледа други жени.

Гушкањето е обострано пријатно искуство кое создава голема блискост меѓу партнерите и трае долго после самата прегратка, така да се што треба да направите кога не сте сигурни дали се е во ред е да го гушнете саканиот човек.

На паровите им се препорачува да ја воведат прегратката како утрешен ритуал пред заминување на работа и откако ќе се вратат дома, што кај двајцата партнери ќе го зголеми нивото на окситоцин и ќе ги направи мирни и сталожени, среќни и задоволни од својата врска.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit