Како до права коса со волумен во домашни услови?

22 декември, 20140
3

На правата коса често и недостасува волумен. Изборот на соодветни уреди за обликување е многу важен, а методата што денес ќе ви ја претставиме е со помош на голема кружна четка.

Големата четка се користи за да се постигне обем во основата на косата, што значително го менува изгледот на фризурата. Погледнете го видеото за да дознаете како точно се прави. Овде се употребува препарат за сјај на врвоите за да не изгледаат оштетени, како и пегла за коса, но и не е задолжително да ги користите, ако косата со фенирање е доволно права.

httpv://www.youtube.com/watch?v=4iYDbgjb0nE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit