Како ќе изгледаат девојките ако не користат шминка една недела?

1 декември, 20140
Како ќе изгледаат девојките ако не користат шминка една недела?

Пудра, коректор, руменило, молив, туш, маскара, кармин се секојдневна шминка за повеќето девојки. Тие ги поправаат оние мали недостатоци на лицето кои сакаат да ги скријат, а сепак да не изгледаат премногу нашминкано.

Сепак и тоа малку за кожата може да биде многу поради секојдневната употреба. Што ако не користите шминка? Може да замислите дека излегувате од дома без да ги покриете подочниците или црвените дамки?

Ваков експеримент решила да направи Ерин ла Роса која користи шминка од нејзината 12-та година.

Тоа ѝ давало поголема самодоверба наутро, но сепак решила „да се разголи“ и да издржи една недела без шминка за да види дали нешто ќе се промени во односот на другите кон неа и како ќе се чувствува.

Дали навистина личната самодоверба зависи од шминката?

Погледнете го резултатот. Трансформацијата е неверојатна!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş