24 февруари, 2017

Радио

Ова слатко детенце ќе ве научи како шема се врзуваат патики

24 февруари, 2017, Нема коментари
Ова детенце ќе не научи на трик како лесно да ги врземе патиките.

Ова видео ќе ви покаже зошто иделните жени од рекламите се само илузија

24 февруари, 2017, Нема коментари
За да се направи перфектна некоја реклама се потребни дури и 6 часа кликање на Photoshop, a во ова видео ќе видите како тоа излгеда забрзано за 90 секунди.

Како изгледа експлозија на 25 воздушни перничиња во супер забавена 4К снимка

24 февруари, 2017, Нема коментари
Ликовите од The Slow Mo Guys ептен добро го направиле видеото и вреди да се погледне овој креативен хаос со бои.

Овој трик е злато вреден. Еве како да отворите катанец без клуч за само неколку секунди!

24 февруари, 2017, Нема коментари
Нашите најдрагоцени работи обично ги криеме зад затворени врати со некоја брава или катанец. Но, најголемиот проблем настанува кога ќе го изгубиме клучот. Еве како за само неколку секунди да отворите било кој катанец...

Она што овој генијалец ќе го направи од буре, ќе ве остави без зборови…

23 февруари, 2017, Нема коментари
Дали можевте да замислите дека од буре може да се направи вакво нешто? Вие можеби не, но овој јутјубер е далеку пред времето кога е во прашање креативноста. Од пластично буре направи брилијантна работа...

Сакате борбени авиони? Погледнете што прават овие луѓе со нив!

23 февруари, 2017, Нема коментари
Најдобрата област каде пилотите ги испробуваат своите вештини во воздух е наречена „Mach Loop“ и се наоѓа во северен Велс. Тоа е многу активно место на кое дневно можете да видите и до 50...

Зема секира и почна да сече големо дрво. Обрнете внимание на 0:20 секунда

23 февруари, 2017, Нема коментари
Група кампери одлучиле да соборат едно големо дрво, но многумина од нив очигледно немале појма за нешто што се нарекува гравитација. Погледнете го видеото и обратете внимание на 0:20 секунда:

Нашла огромно јајце во кокошарник. Кога конечно го скршила, останала БЕЗ ТЕКСТ!

23 февруари, 2017, Нема коментари
Едно семејство одлучило да земе камера и да го забележи моментот на кршење на едно навистина големо јајце од нивниот кокошарник. Кога виделе што има внатре, останале без текст… Не сакаме да ви откриваме...

Видела бремено девојче во парк. Кога стигнал таткото на детето, настанал уште еден шок!

22 февруари, 2017, Нема коментари
Mинувачите уживале шетајќи, се` додека не дошле до клупа каде седи бремено девојче. Се` некако можеле да поднесат, но кога се појавил таткото на детето…. Останале избезумени. Погледнете како тоа изгледало:

Јапонецот што успеа да ја реши мозгалката по цели 10 години!

22 февруари, 2017, Нема коментари
Дечково беше упорен да ја решии оваа загатка и како во стара упорноста навистина се иплатеше, конечно успеа да најде решение. Е сеа останува каде да ја најдеме ние оваа мозгалка и да ја решиме.

Најсмешните FAIL видеа

22 февруари, 2017, Нема коментари
Компилации на најсмешните видеа за неделава. Ако не верувате стиснете плеј.

Како НЕ се поправа лаптоп

22 февруари, 2017, Нема коментари
Сигурно го знаете јутуб каналот HowtoBasic. Во случај да не го знаете мал вовед: Tипот има навистина бујна фантазија за тоа како се поправаат работите, односно како не се поправаат.

ТАЖНО: Куче плаче бидејќи сфатило дека е напуштено…

21 февруари, 2017, Нема коментари
Питбулот Блу Кинг заедно со своите сопственици, додека се уште бил нивен миленик, живеел во Калифорнија. Кога семејството се преселило, наместо да го земе со себе, одлучило да го смести во Carson Shelter, калифорниско...
Почетна // Категорија "4 play"
Горе