Како правилно да нанесете маскара за издолжување на трепките и волумен

2 октомври, 20140
Како правилно да нанесете маскара за долги трепки со волумен

Младата блогерка Карин Драгос го претстави своето 4-минутно видео со совети за нанесување на маскара.

Многу од вас можеби се запознаени со техниките за правилно нанесување на римел, но сме сигурни дека ќе пронајдете и нешто за кое не сте се сетиле досега.

Неоспорен факт е дека за совршениот изглед на трепките е важно и каква маскара користите, но техниката е водечка во речиси секој поглед и може да го засили тројно ефектот и на најдобрите шминки некогаш создадени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş