Кинезите се махери за копирање: Споредба на кинески BMW X5 и оригинал

21 ноември, 20140
18

Ова е баш лоша копија: Погледнете на што личи кинеската копија на BMW X5 по поминати 100.000 километри!

Кинезите знаат да копираат, но што се случува со нивните копии во однос на оригиналите по одредено време? Погледнете ја споредбата помеѓу BMW X5 и Shuanghuan CEO!

Pogledajte-na-sto-slici-kineska-kopija-BMW-a-X5_VIDIClanakNaslovna

Кинезите одбрале интерсна ознака за нивната копија, ознаката CEO, меѓутоа колку овој SUV е навистина CEO, проценете сами. Патем германскиот Auto Bild направи детална споредба на CEO и неговиот оригинал, X5, како во поглед на изгледот, така и во поглед на квалитетот.

BMW-X5-vs-CEO-2

Дали CEO е всушност најлошиот автомобил во светот? Судејќи по ‘рѓата, неквалитетните материјали и истрошеноста, слободно би можеме да заклучиме дека овој автомобил бил возен во Чернобил, иако воопшто не е така. Всушност CEO има поминато само 101.065 километри на германските патишта.

Погледнете за што станува збор…

httpv://www.youtube.com/watch?v=tPCAbsVvf0k

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş