Ќе ја видите ли жената во телото на молецот?

27 ноември, 20140
Ќе ја видите ли жената во телото на молецот?

На прв поглед црно-белата слика пред вас претставува молец. Но, ако ја погледнете подобро ќе може да забележите како молецот се претвора во жена со лик и тело до половина.

ke-ja-vidite-li-zenata-vo-teloto-na-molecot-01

Некои ќе ја забележат веднаш, но на некои нема да им биде јасно како е направена оваа слика толку умешно.

Во краткото видео ќе видите низ секвенци како е вклопена жената во телото на молецот:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş