Кога ќе помислите дека природата не може да ве изненади, ќе видите нешто вакво што ќе ве шокира! (видео)

31 јануари, 20140
8

Во близина на Јукатан, полуостров во Средна Америка се наоѓа вистинско чудо на природата и тоа среде океанот.

Сеноте Ангелита или Малиот Ангел во Мексико е река која се наоѓа под вода. Анатолиј Белошин, руски гњурец се спуштил на 30 метри под површината на океанот со цел да сними една од бројните мексички пештери  која по својата специфичност се издвојува во однос на останатите.

Оваа река е како и секоја друга, заобиколена со шума и зеленило. Единствено што ја разликува од останатите е што за прошетка по брегот ви се потребни пераи наместо патики.

Скептиците би рекле дека се работи за оптичка илузија, но облакот од слатка вода среде океанот е сосема сигурно чудо на природата.

Foto: tecdive.ru/Anatoly Beloshchin

Foto: tecdive.ru/Anatoly Beloshchin

Foto: tecdive.ru/Anatoly Beloshchin

Foto: tecdive.ru/Anatoly Beloshchin

httpv://www.youtube.com/watch?v=J1yC9mk2K48

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris