Кога сите луѓе би се огледале на него – бездомникот може да го промени целиот свет!

27 октомври, 20140
Кога сите луѓе би се огледале на него – бездомникот може да го промени целиот свет!

Тројца момци ги интересирало колку се подготвени луѓето да ја споделат својата храна со оние кои се гладни и токму нив ги замолиле да им помогнат. Кој и да го прашаат за храна, сите ги одбивале. Потоа одлучиле да направат поразличен потег.

Двајца од момците купиле големи пици и им ги разделиле на бездомниците. Им рекле дека им е вишок. По некое време на еден од нив му пришло едно момче, кој го замолил за парче пица, а бездомникот без двоумење му дал.

Останатиот дел од видеото ќе го разнежни и оној со најтврдо срце!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş