Кој е побрз – Galaxy S5, HTC One M8 или iPhone 6?

4 октомври, 20140
Кој е побрз – Galaxy S5, HTC One M8 или iPhone 6?

Phonebuff реши да организира тест во кој ќе ги активира истите апликации на трите врвни смартфони Galaxy S5, HTC One M8 и iPhone 6 за да провери кој од нив е најбрз.

Покрај разликите кои постојат меѓу iOS и Android, во тестот на Phonebuff тие активираат апликации кои се речиси идентични.

Тестот се одвива така што лансираат разни апликации и игри, а потоа повторно ги отвораат за да проверат колку смартфоните се ефикасни во мултитаскингот.

Се разбира ова не е некаков дефинитивен тест, но сепак дава солиден увид во однесувањето на телефонот при секојдневно користење.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş